Hybryda się opłaca!

31.07.2023

U wybranych dystrybutorów - kupując grzejnik centralnego ogrzewania Instal Projekt, grzałkę HOT2 możesz dokupić za 350 zł brutto! Sprawdź w artykule, dlaczego hybryda się opłaca.

 

Grzejnik hybrydowy – co to takiego? 

Grzejnik hybrydowy to – w skrócie – grzejnik centralnego ogrzewania, który może zostać wyposażony w grzałkę elektryczną. W ten sposób staje się urządzeniem uniwersalnym, łączącym w sobie cechy zarówno grzejnika C.O., jak i elektrycznego. 

Do kogo skierowane są grzejniki hybrydowe?  

Głównymi odbiorcami tego typu rozwiązania będą posiadacze fotowoltaiki. Skorzystają oni bowiem z nagromadzonej energii podczas sezonu letniego, dzięki czemu mogą ograniczyć zużycie paliw stałych do ogrzewania pomieszczeń. Również mieszkańcy bloków chętnie skorzystają z tego rozwiązania poza sezonem grzewczym, gdy wyłączone jest ogrzewanie z centralnego systemu a np. chcą dogrzać łazienkę. Grzejniki hybrydowe nie zawierają niebezpiecznych elementów, dzięki czemu mogą być użytkowane przez dzieci i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej.   

Kiedy grzejnik hybrydowy się opłaca? 

Grzejnik hybrydowy można powiedzieć, że opłaca się zawsze ale największe oszczędności można wygenerować, gdy korzysta się z instalacji fotowoltaicznej. Nie tylko koszty jego użytkowania można ograniczyć w ten sposób ale też koszty jego zakupu. Zakup z łatwością rozłożysz na dwa etapy: na początku możesz kupić wyłącznie grzejnik centralnego ogrzewania, a po jakimś czasie dokupić do niego grzałkę elektryczną o odpowiedniej mocy. To cenne, jeśli wiesz, że w przyszłości prawdopodobnie będziesz potrzebować elektrycznego ogrzewania.  
Często ta cena użytkowania jest mniej istotna niż komfort cieplny Twój i Twojej rodziny. 

Kiedy najlepiej zamontować grzałkę elektryczną w grzejniku? 

Montaż grzałki elektrycznej polecamy każdemu niezależnie od lokalizacji czy typu zabudowy. Ogrzewanie elektryczne to przyszłość, którą możesz zapewnić sobie już dziś. Wiele miast wprowadza zakazy użytkowania kotłów na paliwa stałe. Jeśli posiadasz więc stare grzejniki centralnego ogrzewania nie musisz ich na szczęście od razu wymieniać, aby przejść na ogrzewanie elektryczne. Grzałka elektryczna to w tym przypadku najtańsze rozwiązanie, aby przejść na ten rodzaj ogrzewania ekologicznego. Również po montażu instalacji fotowoltaicznych to szybki sposób na wykorzystanie produkowanej energii elektrycznej do ogrzewania pomieszczeń. 

Najlepszym okresem na montaż grzałki elektrycznej w grzejniku jest lato i wczesna jesień, czyli poza sezonem grzewczym. Nie będzie wtedy problemu z odłączeniem grzejnika od zasilania centralnego ogrzewania, co jest szczególnie istotne, gdy mieszkamy w bloku. 

Jeśli planujesz większy remont i montaż grzejników centralnego ogrzewania wraz z grzałkami (tak, żeby stworzyć rozwiązanie hybrydowe), to pamiętaj, że przewód grzałki może zostać zamontowany podtynkowo. Sprawdź na grafice poniżej, czym różni się wersja podtynkowa od natynkowej.

  

Co potrzebujemy do „stworzenia” grzejnika hybrydowego? 

Do „stworzenia” grzejnika hybrydowego potrzebujemy tylko trzech rzeczy. Grzejnika centralnego ogrzewania w którym mamy możliwość montażu grzałki elektrycznej (w naszych materiałach marketingowych oznaczyliśmy je odpowiednią ikoną), grzałki elektrycznej która jest kompatybilna z grzejnikiem (czyli ma adekwatną moc do jego rozmiaru) oraz gniazdko elektryczne w bliskiej odległości od grzejnika. Dodatkowym elementem jest jeszcze zawór termostatyczny, który dobieramy zgodnie z wybranym wcześniej typem podłączenia do instalacji c. o. i potrzebne narzędzia typu klucz francuski czy wiertarka z odpowiednio dobranym wiertłem. Pamiętaj, że do poprawnego funkcjonowania grzałki elektrycznej wymagane jest zamknięcie jednego zaworu termostatycznego pozostawiając drugi w pozycji otwartej. Wyeliminuje to zjawiska grzania wody w całej instalacji c. o. oraz nagłego wzrostu ciśnienia w grzejniku, które mogołby go uszkodzić. Warto też pamiętać, żeby poprosić o pomoc fachowca, który spuści wodę z istniejącej instalacji, podłączy nam grzałkę a następnie w odpowiedni sposób napełni instalacje wodą. Możesz to też zrobić na własną rękę, ale pamiętaj, że bierzesz wtedy odpowiedzialność za cały proces.  

Na co zwrócić uwagę kupując akcesoria do grzejnika hybrydowego lub sam grzejnik? 

Na początku musimy oczywiści zwrócić uwagę czy dany grzejnik ma możliwość montażu grzałki. Większość produktów Instal Projekt ma taką możliwość, więc nie będzie problemu z jego odpowiednim wyborem – na naszej stronie, wśród produktów centralnego ogrzewania, szukaj tych z ikonką “RÓWNIEŻ W WERSJI HYBRID”. Następnie dobieramy odpowiednie zawory termostatyczne. Gdy zakupiliśmy grzejnik z podłączeniem dolnym szerokim warto zaopatrzyć się również w trójnik lub zawór termostatyczny z trójnikiem, który umożliwi montaż grzałki w grzejniku. Na koniec musimy jeszcze dobrać odpowiednią moc grzałki. Jest ona przypisana do konkretnego rozmiaru czy typu grzejnika i znajduje się w danych technicznych konkretnego produktu. 

Paleta łączenia kolorów grzałek i grzejników

Na czym polega promocja z grzałką w niższej cenie i gdzie znajdę te informacje? 

Jeśli chcesz zamontować grzejniki centralnego ogrzewania z grzałką elektryczną to ta oferta jest dla Ciebie! U wybranych dystrybutorów, kupując niezawodne grzejniki centralnego ogrzewania Instal Projekt, kompatybilną grzałkę HOT2, możesz dokupić za 350 zł brutto.  
Cena za grzałkę jest taka sama, niezależnie od jej koloru i mocy. Dlatego hybryda się opłaca nie tylko dla posiadaczy fotowoltaiki.  

Oznaczonych dystrybutorów, u których skorzystasz z oferty, można znaleźć na mapie, gdzie kupić CO. Są oni oznaczeni nie tyko żółtą ikonką, ale też żółtą pinezką z widoku mapy.  

Na naszej podstronie z produktami C.O. i hybrydowymi, szukaj produktów oznaczonych ikoną “RÓWNIEŻ W WERSJI HYBRID”. Oznaczenie przy produkcie wskazuje, że dany model ma opcję pracować jako hybryda.  

Oferta trwa do koca 2023 roku lub do wyczerpania zapasów.  

 

Na koniec trochę o grzałce HOT2 która jest objęta promocją. 

HOT2 to grzałka elektryczna, która dostarcza wielu korzyści. Jej sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Odbywa się ono za pomocą dwóch przycisków dotykowych. Prawy z ikonką włącznika służy do włączania grzałki i ustawienia jej mocy grzania z dostępnych 4 poziomów (od 40 do 70 oC). Wybrany poziom mocy sygnalizowany jest poprzez zapalenie poszczególnych diod czerwonych na pasku środkowego wyświetlacza. Szybkie dwukrotne dotknięcie przycisku wyłącza grzałkę. Lewy przycisk z ikonką zegara odpowiada za ustawianie Timera czyli czasu, ile godzin ma pracować grzałka. Ustawianie Timera nie jest wymagane (wtedy grzałka pracuje w sposób ciągły). Również tutaj mamy do wyboru 4 poziomy (od 2 do 8 godzin). Sygnalizacja odbywa się poprzez podświetlenie niebieskich diod na pasku środkowego wyświetlacza. Szybkie dwukrotne dotknięcie wyłącza Timer. Funkcja Timer działa tylko po ustawieniu najpierw poziomu grzania grzałki. Dodatkowymi atutami grzałki HOT2 jest sygnalizacja awarii elementu grzejnego grzałki, grzania bez wody, otwartego obiegu czy też funkcja przeciwdziałaniu zamarzaniu (Anti-freez) 

Widzisz zatem, że grzejniki hybrydowe oferują szereg korzyści. Pamiętaj jednak, że nie każdy grzejnik C.O. może stać się grzejnikiem hybrydowym. Przed zakupem urządzenia koniecznie sprawdź, czy dany model daje opcję zamontowania grzałki elektrycznej.  

 

wróć do listy wpisów

Podobne artykuły

05.12.2023

9 wskazówek, jak dbać o grzejnik centralnego ogrzewania

W dzisiejszym świecie, gdzie efektywność energetyczna i trwałość urządzeń grzewczych są na wagę złota, odpowiednia konserwacja grzejników centralnego ogrzewania (C.O.) staje się nieodzownym elementem…

czytaj dalej
21.11.2023

Jak obliczyć moc grzewczą grzejnika? Sprawdź ten prosty sposób

Odkryj prosty sposób na obliczenie mocy grzewczej grzejnika, aby zapewnić efektywność i komfort cieplny w Twoim domu. Dowiedz się więcej o kluczowych czynnikach i profesjonalnym doradztwie.

czytaj dalej
02.11.2023

Dlaczego farelka to zły wybór do ogrzewania łazienki?

Dowiedz się, dlaczego grzejniki elektryczne od Instal Projekt są bezpieczną i efektywną alternatywą dla farelek w łazience. Poznaj zalety inwestycji w trwałe i estetyczne rozwiązania, które zapewnią…

czytaj dalej
31.10.2023

Sezon grzewczy i astma. Walcz z roztoczami i wyczyść swój grzejnik.

Sezon grzewczy to czas, kiedy wiele osób dostrzega spadek jakości powietrza w swoich domach, co jest związane z działaniem systemów ogrzewania. Ogrzewanie, mimo że jest koniecznością, może sprzyjać…

czytaj dalej
24.10.2023

Czym kierować się przy wyborze grzejnika?

Odkryj sekrety wyboru idealnego grzejnika, który nie tylko skutecznie ogrzeje Twoje pomieszczenia, ale także stanie się eleganckim dodatkiem do Twojego wnętrza!

czytaj dalej
19.10.2023

Grzejnik elektryczny a grzejnik wodny (C.O) – porównanie

Planując zakup grzejnika, warto zastanowić się, który rodzaj będzie dla nas najlepszy: elektryczny czy wodny (C.O). Ten artykuł przedstawia wady i zalety obu rozwiązań, aby ułatwić wybór.

czytaj dalej
17.10.2023

Na co zwrócić uwagę kupując grzejnik? - o przepisach i wymogach

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny grzejnik do Twojego domu? Poznaj kluczowe informacje dotyczące norm, bezpieczeństwa i jakości, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję. Wybierając nasze…

czytaj dalej
12.10.2023

Jak wymienić grzejnik w bloku?

Zastanawiasz się, jak wymienić grzejnik w swoim bloku? Warto przeczytać nasz artykuł, gdzie dowiesz się, jak uzyskać zgodę zarządcy oraz o co musisz zadbać, by z powodzeniem przeprowadzić tę wymianę.

czytaj dalej
10.10.2023

Jakiej mocy grzejnik wybrać?

Niezależnie od tego, czy planujesz zakup grzejnika centralnego ogrzewania czy elektrycznego, poza wyglądem weź pod uwagę moc cieplną urządzenia. To parametr wskazujący, ile ciepła grzejnik dostarczy…

czytaj dalej
06.10.2023

Ile prądu zużywa grzejnik elektryczny?

Decydując się na kupno grzejnika elektrycznego – tak, jak w przypadku innych produktów elektrycznych – próbujemy ustalić, ile będzie kosztować jego użytkowanie. Wiele osób sądzi, że wystarczy…

czytaj dalej

więcej
o firmie

poznaj naszą historię

zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.