Przewodnik po cenach i kosztach grzejników Instal Projekt: Co należy wiedzieć?

20.06.2024

Przewodnik po cenach i kosztach grzejników Instal Projekt: Co należy wiedzieć? 

Jako firma Instal Projekt od lat dostarczamy niezawodne i wysokiej jakości grzejniki, które zdobyły uznanie zarówno wśród dystrybutorów, jak i konsumentów. W tym artykule omówimy szczegółowo ceny i koszty związane z wyborem naszych grzejników centralnego ogrzewania oraz elektrycznych. Dowiesz się również, jakie czynniki wpływają na końcową cenę, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze grzejnika oraz co wyróżnia rozwiązania Instal Projekt od innych dostępnych na rynku. 

Rodzaje produktów Instal Projekt 

Nasze produkty dzielą się na grzejniki centralnego ogrzewania, rozwiązania wodno-elektryczne (hybrydowe) oraz grzejniki i suszarki elektryczne. Ten podział wynika z różnych typów źródła zasilania. 

Każda z tych kategorii obejmuje różnorodne modele dostosowane do różnych potrzeb klientów. Możemy je również podzielić pod kątem funkcjonalności na: grzejniki, suszarki oraz grzejniki z możliwością suszenia (2 w 1). 

 

Wybór odpowiedniego grzejnika zależy od sposobu źródła zasilania, typu i oczekiwanej funkcjonalności urządzenia.  W przypadku gdy grzejnik ma zapewnić ciepło w pomieszczeniu należy pamiętać o odpowiednim doborze mocy urządzenia (porady jak to zrobić znajdują się w artykule). 

Przegląd cen grzejników i suszarek Instal Projekt 

By ułatwić naszym dystrybutorom oraz konsumentom orientację w cenach i funkcjonalnościach naszych produktów, stworzyliśmy interaktywne cenniki dostępne na naszej stronie: 

Każdy produkt ma kartę z oznaczeniem funkcjonalności i tabelę zawierającą dane techniczne oraz ceny. Przykład takiej karty prezentujemy poniżej. 

 

Na każdej karcie produktowej wyróżnione są następujące ceny: 

 • cena sugerowana dla konsumenta - jest to rekomendowana przez producenta cena detaliczna, określona na podstawie dokładnych analiz rynkowych. W naszej opinii, podana cena sugerowana jest optymalna z punktu widzenia zakupu przez konsumentów. 

Chcielibyśmy zaznaczyć, że ceny brutto na półce nawet tych samych modeli produktów mogą różnić się pomiędzy naszymi dystrybutorami. Każdy z naszych dystrybutorów posiada pełną swobodę w kształtowaniu własnej polityki cenowej, w tym dowolność w ustalaniu ostatecznych cen dla swoich klientów. 

 • cena dla dystrybutora - to wyjściowa cena produktu dla naszych partnerów biznesowych, przed zastosowaniem rabatów handlowych. Ułatwia ona dystrybutorom określenie ceny nabycia produktu od producenta i adekwatnych cen sprzedaży.

Przegląd cen produktów centralnego ogrzewania 

Oferta produktowa  grzejników centralnego ogrzewania jest podzielona względem poziomów cenowych, w grupy produktowe: 

1.LIGHT 

 • Standardowe grzejniki łazienkowe 
 • Sprzedawane tylko w kolorze białym C35 
 • Cena: od 349 do 1409 PLN brutto 

2.BASIC i TRENDY 

 • Ponadczasowe grzejniki łazienkowe o wysokim stosunku ceny do jakości 
 • Cena: od 549 do 3359 PLN brutto 

3.ELEGANTE DESIGN 

 • Dekoracyjne grzejniki ekranowe 
 • Możliwe do zastosowania w dowolnym pomieszczeniu 
 • Cena: od 2069 do 6769 PLN brutto 

4.MODULUS 

 • Modułowe grzejniki pokojowe "szyte na miarę" i produkowane na zamówienie 
 • Szeroki zakres rozmiarowy umożliwia idealne dopasowanie do wymiarów pomieszczenia 
 • Cena: od 299 do 11 339 PLN brutto 

5.HEAT UP 

 • Grzałki elektryczne umożliwiają stworzenie z grzejnika centralnego ogrzewania rozwiązanie wodno-elektryczne (hybrydowe) 
 • Przewagą rozwiązań hybrydowych jest możliwość korzystania z grzejnika niezależnie od sezonu grzewczego 
 • Cena grzałek: od 309 do 429 PLN brutto 

6.BOUTIQUE 

 • Akcesoria do grzejników, takie jak: wieszaki, relingi, ekrany do grzejników, zestawy zaworowe, głowice termostatyczne i inne 
 • Cena: od 29 do 3059 PLN brutto 

Przegląd cen grzejników i suszarek elektrycznych 

Większość produktów centralnego ogrzewania ma swoje odpowiedniki zasilane wyłącznie elektrycznie. W ofercie produktów elektrycznych znajdują się również grzałki elektryczne oraz suszarki do ręczników i ubrań.  

Ceny grzejników elektrycznych plasują się w przedziale od 499 do 4769 PLN brutto w zależności od modelu. 

Co dodatkowo może wpłynąć na cenę grzejników centralnego ogrzewania Instal Projekt? 

Ceny grzejników różnią się w zależności od typu modelu i jego wymiarów. W cenniku centralnego ogrzewania ceny podane są dla modeli w wersjach podstawowych. Większość produktów jest w standardzie sprzedawana w kolorze białym połysk C35 (wliczony w podaną cenę). W przypadku grzejników INDIVI, INDIVI NEW i SISI kolorem standardowym jest biały mat C34 lub czarny mat C31 w zależności od wybranego wykończenia ekranu. 

W cenie zestawu z produktem znajdują się także uchwyty montażowe, korki zaślepiające oraz odpowietrznik. By produkt można było użytkować, należy dodatkowo dokupić odpowiedni zawór termostatyczny oraz zapłacić instalatorowi bądź hydraulikowi za montaż w instalacji centralnego ogrzewania. 

Czynniki wpływające na cenę grzejników c.o. 

 • Kolor: inne kolory niż standardowy biały połysk C35 z palety kolorów Instal Projekt wymagają dopłaty +20%. Możliwość wykończenia grzejnika w dowolnym kolorze z palety RAL, wyceniamy indywidualnie.  
 • Opcjonalne podłączenia do instalacji c.o.: w grupach produktowych LIGHT, BASIC i TRENDY istnieje możliwość wykonania grzejników z podłączeniem “D50” na środku grzejnika. W tym celu należy na końcu indeksu grzejnika dopisać D50. Dopłata wynosi 30,00 zł netto (36,90 zł brutto). W przypadku grzejników z grupy MODULUS: TUBUS 2, TUBUS 3, TUBUS 4 dopłata za opcjonalne typy podłączeń wynosi: 
 • dla typu "V" 180 PLN netto (221,40 PLN brutto), 
 • dla typu "D50V" 180 PLN netto (221,40 PLN brutto), 
 • dla typu "D50" 90 PLN netto (110,70 PLN brutto). 
 • Zastosowanie grzałki elektrycznej: by móc korzystać z grzejnika centralnego ogrzewania niezależnie od sezonu grzewczego, można dodatkowo dokupić grzałkę elektryczną z grupy HEAT UP. 
 • Zakup dedykowanych akcesoriów zwiększające funkcjonalność grzejników pod kątem suszenia ręczników i ubrań (relingi, haczyki, itp.). Ceny tych produktów znajdują się w grupie BOUTIQUE. 

Co dodatkowo może wpłynąć na cenę grzejników i suszarek elektrycznych Instal Projekt? 

Dodatkowych kosztów i dopłat jest zdecydowanie mniej niż w przypadku rozwiązań c.o. Większość produktów w standardzie jest sprzedawana w kolorze białym połysk C35 (wliczony w podaną cenę). Dodatkowe kolory takie jak C34, C31 i C75 nie wymagają dopłat, ale należy je zaznaczyć w nazwie indeksu przy zamówieniu. W cenie zestawu z produktem znajdują się uchwyty montażowe oraz funkcjonalna grzałka HOT2 na stałe zamontowana w produkcie. 

By produkt można było użytkować należy jedynie wyjąć go z opakowania, zamontować na ścianie i podłączyć do prądu. Można również skorzystać z usług montażowych instalatora bądź elektryka (co będzie wymagało dodatkowej zapłaty). Montaż produktów elektrycznych Instal Projekt jest na tyle prosty, że w większości przypadków można to zrobić samodzielnie. 

Czynniki wpływające na cenę grzejników elektrycznych: 

 • Kolor: inne kolory niż standardowe (C35, C34, C31, C75) z palety kolorów Instal Projekt wymagają dopłaty +20%. Możliwość wykończenia grzejnika w dowolnym kolorze z palety RAL, wyceniamy indywidualnie. 
 • Dedykowane akcesoria, które zwiększają funkcjonalność grzejników pod kątem suszenia ręczników i ubrań (relingi, haczyki, itp.). 

Szczegółowe porównanie kosztów produktów – studium przypadku 

Podczas wyboru grzejnika ważne jest rozważenie zarówno całkowitych kosztów zakupu, montażu, jak i eksploatacji. Na potrzeby tego artykułu dokonaliśmy analizy porównawczej kosztów dla trzech typów grzejników Instal Projekt na przykładzie modelu Nameless o wymiarach 50/120. Podsumowanie wyników osobno dla wersji  centralnego ogrzewania, hybrydowej oraz elektrycznej prezentujemy w poniższej tabeli. 

 

NAM-50/120 (c.o.) 

NAM-50/120 (hybrydowy: c.o. + grzałka elektryczna) 

NAME-50/120+GH-04C1 (elektryczny z wbudowaną grzałką HOT2) 

Koszt zakupu grzejnika 

1563,70 

1563,70 

1378,94 

Koszt zakupu zaworów termostatycznych 

567,04 

556,62 

- 

Koszt grzałki elektrycznej 

- 

396,68 

- 

Koszt montażu instalatora 

200 zł 

200 zł 

- 

Suma całkowitych kosztów zakupu 

2 330,74 zł 

2 717,00 zł 

1 378,94 zł 

Moc produktu 

441 W 

441 W 

400 W 

Cena 1 kWh energii elektrycznej 

- 

1,04 zł 

1,04 zł 

Cena ogrzewania pomieszczenia 5m2 przez 1 godzinę zasilana z sieci miejskiej 

0,06 zł 

0,06 zł 

- 

 

Koszt zużycia energii na 1 godzinę pracy 

 

0,06 zł 

 

 

od 0,06 

do 0,42 zł 

 

0 zł z fotowoltaiką 

0,42 zł bez fotowoltaiki 

 

Jak widać, całkowite koszty zakupu mogą się znacznie różnić. Grzejniki elektryczne mają najniższy koszt początkowy, ale mogą generować wyższe koszty eksploatacyjne, szczególnie przy braku instalacji fotowoltaicznej. Dla posiadaczy fotowoltaiki grzejniki elektryczne wypadają najbardziej korzystnie zarówno pod względem całkowitych kosztów zakupu jak i eksploatacji. 

Dla osób, chcących wykorzystywać instalację centralnego ogrzewania i korzystać z produktu niezależnie od pory roku, zalecamy wybór grzejników hybrydowych. Osoby, które preferują korzystać z grzejnika jedynie w sezonie grzewczym (zwykle od października do maja), zalecamy wybór grzejników centralnego ogrzewania. 

Dlaczego ceny grzejników Instal Projekt różnią się od konkurencyjnych rozwiązań na rynku? 

Ceny grzejników Instal Projekt mogą różnić się od konkurencyjnych produktów z kilku kluczowych powodów. Przede wszystkim, każdy producent stosuje różne materiały, technologie oraz procesy produkcyjne, co wpływa na ostateczną cenę produktu. Poniżej przedstawiamy porównanie kilku istotnych czynników, które mogą wpływać na różnice w cenach między grzejnikami Instal Projekt a konkurencyjnymi rozwiązaniami. 

Gwarancja i serwis 

Instal Projekt oferuje najdłuższe okresy gwarancyjne na rynku (15 lat na powłokę lakierniczą i szczelność korpusu, 5 lat na elementy elektryczne). Inni producenci mogą oferować krótsze okresy gwarancji, co często wynika z zastosowania słabszej jakości materiałów. Wpływa to na niższą cenę, ale także na potencjalne koszty dla klienta w przypadku awarii produktu.  

Upewnij się u sprzedawcy czy producent zapewnia wsparcie przed i pogwarancyjne. Z gwarantowanym serwisem Instal Projekt możesz spać spokojnie. Naszą kompleksową obsługę gwarancyjną wyróżnia: 

- szybki serwis gwarancyjny dostępny na terenie całego kraju,  

- ubezpieczenie OC dla każdego produktu,  

- możliwość wymiany produktu na nowy w ramach gwarancji (1 za 1). 

Parametry techniczne produktu 

Instal Projekt używa wysokiej jakości materiałów, takich jak wyselekcjonowana stal precyzyjna, co zwiększa trwałość i niezawodność grzejników. Wpływa to na wysokie parametry techniczne takie jak maksymalne ciśnienie i temperatura pracy w instalacji. 

Inni producenci mogą stosować tańsze materiały, co obniża koszty produkcji. Często te produkty mają słabsze parametry techniczne, co może wpływać na ich cenę, ale także na słabszą wydajność i trwałość. 

Lokalizacja produkcji 

Produkty Instal Projekt są produkowane w Polsce, co umożliwia pełną kontrolę nad procesem produkcji i gwarantuje wysoką jakość. Produkcja lokalna wspiera także polską gospodarkę. Niektórzy konkurenci mogą zlecać produkcję w krajach o niższych kosztach pracy, co może obniżyć cenę, ale także wpłynąć na gorszą jakość i kontrolę nad produktem. 

Doświadczenie producenta i sposób kontroli jakości 

Instal Projekt inwestuje w zaawansowane technologie produkcyjne, które zapewniają wysoką precyzję i jakość wykonania. Wykorzystanie nowoczesnych maszyn i technologii automatyzacji wpływa na koszt, ale również na niezawodność i wydajność grzejników. Dodatkowo, jesteśmy polską firmą rodzinną z ponad 45-letnim doświadczeniem. Każdy produkt w naszym zakładzie podlega skrupulatnym kontrolom jakości, w tym 10-krotnym testom jakościowym oraz 2-krotnym testom szczelności, co gwarantuje jego niezawodność i długotrwałą wydajność. Inni producenci mogą stosować starsze technologie, co może obniżyć koszty produkcji, ale także jakość końcowego produktu. Przy wyborze grzejnika warto sprawdzić doświadczenie producenta i jego sposób kontroli jakości.  

Aby dowiedzieć się więcej o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego producenta, by mieć pewność dobrego wyboru, zachęcamy do obejrzenia naszego video na YouTube: co wyróżnia grzejniki Instal Projekt na tle konkurencji? 

Podsumowanie 

Porównując ze sobą produkty od różnych producentów, oprócz ceny zwróć uwagę na czynniki wskazane powyżej. Przekładają się one bezpośrednio na jakość i trwałość wyrobu. Dzięki temu, można dokonać odpowiedniej oceny i bardziej świadomego wyboru.  

Pamiętaj, że kupując grzejnik, inwestujesz na lata. Doskonale wiemy, że grzejnik kupuje się raz na 10-15 lat. Czasem nawet na całe życie. Dlatego lepiej nie pozostawiać wyboru przypadkowi i postawić na produkty, które z pewnością wytrzymają tę próbę czasu.  

Ceny produktów Instal Projekt nie należą zarówno do najniższych jak i najwyższych na rynku. Jesteśmy jednak pewni, że gwarantują one odpowiednią trwałość i optymalny stosunek jakości do ceny. 

Produkty polskiej firmy rodzinnej Instal Projekt wyróżniają się najdłuższą gwarancją na rynku, lokalną produkcją w Polsce, wielokrotną kontrolą jakości i kompleksową obsługą gwarancyjną na terenie całego kraju. 

Kupując produkty, które nie spełniają wskazanych powyżej standardów, ryzykujesz przedwczesny remont i dodatkowe koszty. Nie ryzykuj. Dołącz do tych, którzy już dobrze zainwestowali swoje pieniądze i postawili na niezawodność i długowieczność produktów Instal Projekt! 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym cennikiem naszych produktów w wersji interaktywnej: 

Cenniki w wersji PDF lub Excel są dostępne do pobrania na naszej stronie w sekcji Materiały handlowe. 

Zachęcamy także do odwiedzenia najszej strony, aby znaleźć najbliższego dystrybutora produktów Instal Projekt: 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) 

 1. Czy mogę zamówić grzejnik w dowolnym kolorze? Tak, nasze grzejniki mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Informacje dotyczące dopłat znajdują się w cenniku oraz w powyższym artykule. Dopłata za kolor z palety Instal Projekt kosztuje wynosi 20%.  
 2. Czy potrzebuję specjalisty do instalacji grzejnika elektrycznego? Instalacja grzejników elektrycznych jest prosta i można ją wykonać samodzielnie. Zalecamy jednak skorzystanie z usług profesjonalisty, aby upewnić się, że wszystko jest zamontowane prawidłowo. 
 3. Jakie są koszty eksploatacyjne grzejników elektrycznych? Koszty eksploatacyjne zależą od ceny energii elektrycznej i intensywności użytkowania. Przy regularnym użyciu koszty mogą być wyższe niż w przypadku grzejników centralnego ogrzewania. Symulację kosztów można znaleźć w powyższym artykule. 
 4. Czy mogę używać grzejnika centralnego ogrzewania poza sezonem grzewczym? Tak, do grzejnika c.o. wystarczy dokupić grzałkę elektryczną o  zbliżonej mocy do grzejnika. Wtedy staje się on grzejnikiem wodno-elektrycznym (hybrydowym). To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ można korzystać z produktu również poza sezonem grzewczym. 
 5. Jakie są różnice między grzejnikami Instal Projekt a konkurencyjnymi produktami? Nasze grzejniki wyróżniają się najdłuższą gwarancją, lokalną produkcją w Polsce, wysoką jakością materiałów i zaawansowaną kontrolą jakości, co zapewnia ich niezawodność i długowieczność. 
wróć do listy wpisów

Podobne artykuły

22.05.2024

Nowość w Leroy Merlin: Elektryczna Suszarka Tubi

Odkryj nowość w Leroy Merlin - elektryczną suszarkę Tubi Electro, idealną do każdej przestrzeni, z nowoczesnym designem i niskim poborem mocy.

czytaj dalej
20.05.2024

Nowa Funkcjonalność podłączenia D50V w Grzejnikach TUBUS

Nowa funkcjonalność podłączenia D50V w grzejnikach TUBUS zwiększa elastyczność montażu oraz standaryzację instalacji, zapewniając wygodne sterowanie i kompatybilność z istniejącymi systemami.

czytaj dalej
30.04.2024

Ogrzewanie w domkach letniskowych i na działkach

Domek letniskowy czy działka rekreacyjna to idealne miejsca na odpoczynek od codzienności. Jednak, aby cieszyć się komfortem niezależnie od pory roku, kluczowe jest odpowiednie ogrzewanie.

czytaj dalej
05.04.2024

Co Może Się Popsuć w Grzejniku i Dlaczego? Poznaj 5 Najczęstszych Usterek

Odkryj 5 najczęstszych usterek w grzejnikach, w tym problemy z ciśnieniem, nieszczelności, obieg powietrza, awarie termostatu i zapowietrzenie. Dowiedz się, jak zapobiegać i rozwiązywać te problemy.

czytaj dalej
12.03.2024

Najczęstsze problemy z grzejnikami C.O

Dowiedz się, jak radzić sobie z nierównomiernym ogrzewaniem, zimnymi grzejnikami, przeciekającymi zaworami i innymi typowymi problemami.

czytaj dalej
06.03.2024

Efektywność grzejnika elektrycznego

Wybierz efektywny i ekonomiczny grzejnik elektryczny, by cieszyć się komfortem cieplnym przy niższych rachunkach za energię.

czytaj dalej
01.03.2024

Kto naprawia i wymienia grzejniki?

Dowiedz się, dlaczego regularna konserwacja i ewentualna wymiana grzejników są kluczowe dla efektywności energetycznej i komfortu cieplnego w Twoim domu.

czytaj dalej
23.02.2024

Czy opłaca się montować grzałkę elektryczną do grzejnika C. O.?

Odkryj zalety montażu grzałki elektrycznej do grzejnika centralnego ogrzewania: zwiększ komfort cieplny i osiągnij znaczne oszczędności energetyczne.

czytaj dalej
20.02.2024

Co to jest automatyczne odpowietrzanie i jak działa?

Poznaj, co to jest automatyczne odpowietrzanie grzejników i jak przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz niezawodności Twojego systemu ogrzewania.

czytaj dalej
13.02.2024

Porównanie techniczne dwóch identycznie wyglądających grzejników

Porównujemy grzejniki Instal Projekt z konkurencyjnymi modelami, podkreślając różnice techniczne i aspekty bezpieczeństwa, które mogą wpłynąć na decyzję zakupową.

czytaj dalej

więcej
o firmie

poznaj naszą historię

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.