Najczęściej zadawane pytania
Informacje na temat mocy grzejników w budynkach wielorodzinnych uzyskamy u administratora (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe itp.). W przypadku budynków jednorodzinnych powinniśmy posłużyć się projektem budowlanym, w którym jedną z części stanowi projekt instalacji c.o. zawierający dane dotyczące zapotrzebowania na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach. Aby zapewnić sobie optymalny komfort cieplny, wydajność dobieranych grzejników powinna być co najmniej równa zapotrzebowaniu na ciepło (z projektu), a w przypadku łazienek przekraczać ją o około 10-20% ze względu na okresowe zasłanianie powierzchni grzejnych np. podczas suszenia wilgotnych ręczników.
Zdarzają się także sytuacje, w których nie dysponujemy projektem. Wtedy możemy ustalić moc nowego grzejnika na podstawie mocy tego, który pracował dotychczas.
Gdy mamy do czynienia z grzejnikami nowej generacji (grzejniki płytowe, drabinkowe, członowe stalowe), po identyfikacji modelu, moce możemy odszukać w publikacjach (katalogach, stronach internetowych) producentów. Wydajności grzejników żeliwnych możemy znaleźć w literaturze fachowej lub korzystając z branżowych stron internetowych.